-->

Mistrzostwa Polski Brewers CupKurz i emocje już opadły, wszyscy zawodnicy wrócili do swoich domów więc pora napisać kilka słów o Mistrzostwach Polski Brewers Cup które odbyły się we Wrocławiu. Cała impreza miała na celu wyłonienie najlepszego baristy w Polsce który przygotuje najsmaczniejszą kawę metodami alternatywnymi (bez użycia ekspresu) i pojedzie walczyć na Mistrzostwa Świata Brewers Cup. No właśnie, ale o co w tym wszystkim chodzi?

 Każdy z 26 zawodników startował na tej samej kawie z segmentu speciality tak by każdy mógł pokazać pełnie swoich umiejętności i wydobyć z kawy najwięcej aromatu, smaku, kwasowości, cielistości, posmaku, słodyczy, czystości oraz balansu smaku - czyli wszystkiego co buduje unikatowy profil smakowy kawy.
Do ścisłego finału dostało się 6 zawodników. Pierwsze miejsce oraz wyjazd na Mistrzostwa Świata Brewers Cup do Gotheborga zdobył Leszek Jędrasik któremu jeszcze raz szczerze gratulujemy!
1 miejsce - Leszek Jędrasik - Black and White Coffee - Gdynia
2 miejsce - Maciej Duszak, nasz wrocławski reprezentant którego możecie spotkać na co dzień w Locie Kury
3 miejsce - Piotr Zacharkiewicz z Coffeedesk
4 miejsce - Filip Kucharczyk, nasz kolejny reprezentant stale urzędujący w Cafe Targowej
5 miejsce - Klaudia Kaźmierczak z Warszawy
6 miejsce - Miłosz Strojkowski z Cuda na Kiju - Pruszków

Warto wspomnieć o miejscu imprezy którym był Browar Stu Mostów. Jak zawsze było pysznie i klimatycznie. Wyśmienite piwo rzemieślnicze, wyjątkowa kawa oraz wspaniałe menu inspirowane kawą przygotowane przez szefa kuchni Browaru zwalały z nóg. Warto też wspomnieć że przez całe dwa dni Coffeedesk i GoldenFruit nieodpłatnie parzyli kawę i wprowadzali wszystkich chętnych w tajniki kawowego kunsztu. Wszystkim z Was polecam wspólnie z nami śledzenie takich wydarzeń bo jest to niezwykła możliwość spotkania ludzi którzy kawą żyją i chętnie się z każdym dzielą swoją wiedzą.A jeżeli użyłam tutaj wiele słów dla Was obcych to nic się nie martwcie! Odwiedzimy w najbliższym czasie kawiarnie z segmentu speciality oraz ludzi którzy tworzą te miejsca byście sami mogli poznać tę gamę smaków i aromatów bo przecież nie samym jedzeniem człowiek żyje!


Ps. Serdecznie muszę podziękować Weronice Urbanowicz oraz Adrianowi Kucharczykowi za udostępnienie swoich zdjęć. Pomagałam organizatorom i nie było na nic czasu więc jeszcze raz dzięki bo bez Was by nie było tego posta!


Gooocha

Share:

0 komentarze