-->

Kawa Festival - zapowiedź

Aromatyczna kawa, pyszny deser, piękne otoczenie ... czego trzeba więcej, aby nasz dzień stał się przyjemniejszy?

Każdy z nas lubi nowości, poznawać nowe miejsca i ciekawe smaki, lubimy także wracać do miejsc, które już dobrze znamy, żeby po raz kolejny przekonać się dlaczego właśnie one przypadły nam do gustu. Takie możliwości stwarza nam pierwsza wrocławska edycja Kawa Festival. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Z założenia organizatorów festiwal ma na celu odnalezienie i poznanie miejsc serwujących nam najlepszą kawę we Wrocławiu. Tegoroczna edycja skupia się wokół Caffe Latte w wielu różnych, niekiedy nieco zaskakujących odmianach. Ponadto każda z kawiarni oprócz kawy do festiwalowego menu przygotowuje wybrany przez siebie deser.

Kawa Festival rozpoczął się 1 i potrwa do 7 czerwca, a więc czeka nas cały tydzień odkrywania kunsztu i kreatywności wrocławskich kawiarni. W poniedziałek mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji mającej na celu przybliżenie nam celów i wizji przyświecających organizatorom przy organizacji tego eventu. Było spontanicznie, były ciekawe rozmowy i nowe znajomości, a co najważniejsze, była kawa (tym razem serwowana przez jednego z partnerów festiwalu- Charlotte). To wszystko w pięknym otoczeniu pasażu Pokoyhof.

Do wyboru mamy 25 miejsc rozsianych po całym mieście, każde z nich oferuje nam coś ciekawego, jedni bardziej klasyczne i bezpieczne opcje, inni zaś coś zaskakującego. Dzisiaj powoli kończy się drugi dzień festiwalu, a nam udało się już wpaść do kilku miejsc.
Gdyby tego było mało Kawa Festival to nie tylko aromatyczna kawa i podnoszące endorfiny desery, to także performans, koncerty, spotkania z baristami, cuppingi, a to wszystko w centrum festiwalowym WP Cafe na urokliwym Pasażu Pokoyhof. Ma być spontanicznie i kreatywnie. Zgodnie z zapowiedziami, będzie ciekawie.

Fajna inicjatywa, fajni ludzie w fajnym mieście, to musi się udać. Ale czy faktycznie tak będzie?

Już wkrótce relacja z festiwalu.

Share:

0 komentarze