-->

4 aplikacje, które musisz mieć.

Pewnie wielu z Was ma swoje ulubione miejsca. Ulubione do tego stopnia, że bywa w nich często. Albo może nawet i bardzo często. A czy wiecie o tym, że jest mnóstwo aplikacji, które mogą Was pomóc jeść w tych miejscach taniej lub otrzymać posiłek całkowicie za darmo??? :)
Poniżej krótki przegląd aplikacji przydatnych podczas jedzenia na mieście. Sami oceńcie, co Wam najbardziej odpowiada :)


Pamiętacie popularne jeszcze kilka lat temu karteczki na pieczątki? Zbierało się tam "pieczątkowe poświadczenia" zakupionych produktów w jakieś restauracji (pfff... mocno powiedziane "restauracji", częściej dotyczyło to barów, fastfoodów czy budek z knyszą), po to by, np. za 10 zamówionych zapiekanek dostać 11stą w prezencie? Dobre to były czasy... Tylko portfel jakiś taki przydużawy się robił od stosu karteczek - bo przecież pieczątki trzeba było zbierać w każdym miejscu, w którym się jadło.
A gdyby tak portfel wcale nie musiał być spuchnięty od nadmiaru kart, a dalej możnaby zbierać gwiazdki, punkty, czy też pieczątki? Jeszcze parę lat temu powiedzielibyśmy, że to niemożliwe... ale dziś zarówno restauratorzy, jak i twórcy aplikacji mobilnych wychodzą naprzeciw nowym możliwościach i wszystkie swoje karty możecie mieć w swoim telefonie. Poniżej trzy takie aplikacje, które przetestowałam w ostatnim czasie oraz dwie o innym charaketrze, których używam od dłuższego czasu.


KEKEMEKE


Pierwsza z aplikacji, z którą miałam do czynienia.
Wyszukujemy lokale, które posiadają swoje konto w Kekemeke dzięki opcji "w pobliżu" lub poprzez  wyszukiwane wg. miast (są jeszcze inne opcje, ale tak wydaje mi się najwygodniej). Jeśli znajdujemy coś dla nas pożytecznego dodajemy lokal do naszego panelu głównego.Przy wizycie w danym miejscu uruchamiany aplikacje i jeśli zamówiliśmy coś z menu objętego "systemem lojalnościowym" to prosimy kasjera/kelnera o "przybicie pieczątki". Ten na Twoim telefonie wpisuje "tajny kod :)", który zamienia się w pieczątkę.
 Restauracje same ustalają co i jak dużo musisz zjeść, by dostać coś w prezencie.
W aplikacji bardzo wyraźnie widać, jakie i ile już mamy "pieczątek", w każdym punkcie jest też informacja o godzinach otwarcia punktu, jego lokalizacji na mapie miasta, link do strony/fb oraz możliwość podglądanie historii zdobywanych pieczątek.
Proste? Proste.Apka jest darmowa, wymaga jedyna połączenia z internetem, by z niej korzystać.
Z tej aplikacji we Wrocławiu w tym momencie korzystają: Mlekiem i Miodem, BurgerLove, Rock Burger, Pasibus, La Dolce Vita, Retro Bar Pizzeria & Gyros, Biesiadowo, Frankie's, French Connection, Le Chef, Palato Cielo, Włoszczyzna i Wartburger. A liczba miejsc ciągle rośnie.

Jest wśród nich Twoje ulubione miejsce? Apkę ściągnij tutaj!
Dostępny na Iphone, Android i Windows Phone.

EVERYTAP


Tak dla kontrastu, teraz aplikacja, którą poznałam dopiero kilka dni temu i jeszcze nie miałam okazji z niej korzystać.
Tutaj zbieramy punkty. Każda restauracja biorąca udział w tym programie lojalnościowym sama decyduje ile punktów za co przyznaje i jak potem możemy je wykorzystać.


Opcje są dwie "nabij" lub "wydaj". Po wybraniu każdej z nich pojawia się spis miejsc w okolicy. Wybieramy interesujący nas lokal, dodajemy "ilość punktów", klikamy gotowe a obsługa przybliża do naszego telefonu mały zielony kamyczek, który nabija nam punkty - wygląda to super :)
Do używania aplikacji potrzebujemy połączenia przez Bluetooth, bo tak własnie działa ten kamyczek, czyli beacon. Takie to czary mary!


Gdzie możemy używać tej aplikacji we Wro?
Rock Burger, Wrocławska, MArcello Consonni, Bistro Przemysłowa, Friends, Academus, Breadway, Szklarnia, BauBar, GRYZ.li, Graciarnia, Machina Organika, Kulka, PARISH Gastropub, Woda Sodowa, Szynkarnia, Jadalnia, Kinia Restauracja.
Nawet jeśli jeszcze niektórych z nich nie znacie - nie szkodzi! Jest okazja, żeby poznać! 

Jeśli i Wam podoba się ona tak samo bardzo jak mnie, to pobrać apkę możecie tutaj!
Dostępny na Iphone i Android.

TRUCKME


TruckMe to aplikacja, która najbardziej przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom foodtrucków. TruckMe to nic innego jak lokalizator własnie foodtrucków. Na mapce dostępnej w aplikacji widzimy najbliżej nas zaparkowane czynne samochody. Mamy możliwość przejrzenia ich menu, zapoznania się z godzinami otwarcia, a także zarezerwowania specjalnych zniżek, które pojawiają się najczęściej przed festiwalami foodtruków.


Chcesz mieć taką mapkę w swoim telefonie? Wejdź tutaj!
Apka jest darmowa i dostępna na Iphone i Android.

OPENCARD.PL


Opencard to program, który umożliwia tańsze jedzenie w wielu miejscach w mieście.
Pierwszy miesiąc wypróbowania karty w wersji elektronicznej jest darmowy, potem jeśli się sposoba można opłacić abonament i dalej jeść taniej.
Rabat w wybranych miejscach sięga nawet 50%, restauracje jednak mają prawo zastrzec sobie możliwości użycia zniżek tylko w wybrane dni, wybrane opcje menu, do określonej ilości osób lub wymagać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.
Jeśli jesz na mieście dużo, to może się opłacać! :)We Wrocławiu do wyboru:
Macondo, Droga Mleczna, Kuźnia Smaku, Casa Italiana, Foodie Sushi, Cafe de France,Va Bene Trattoria, Sir William, Mahi Mahi Thai Japan Grill, Nietota, Pod Strusiem, Graciarnia, Cafe Borówka, Stalbet Cafe, Gastrofaza,Fashion Italian Food, Melancholia, Road American Restaurant, Hoshi Sushi, Da Grasso, Habibi Food, Planet Pizza, Pizza Capone, Pieprz i Wanilia, Gruby Benek,

Chcesz spróbować? Sprawdź szczegóły tutaj!
Aplikacja jest darmowa, pierwszy miesiąc próbny za free, potem abonament do opłacenia. Dostępna na Iphone, Android i Windows Phone.


A jakie Wy inne aplikacje macie w swoich smartfonach? Co warto sprawdzić i jest najbardziej użyteczne?

Share:

0 komentarze