-->

Znasz Ich Cafe-Bistro

      
Ostatnimi czasy nie mieliśmy szczęścia do dobrych miejsc. W poszukiwaniu dobrych smaków trafialiśmy na miejsca dość przeciętne, po których nie powstawały nawet żadne recenzje - nie było o czym pisać.Niedawno pytaliśmy Was o najlepsze grzańce w mieście - kilka osób podpowiedziało nam 'Znasz Ich' na Nadodrzu. Jako, że już wcześniej słyszeliśmy o tym miejscu - postanowiliśmy się wybrać tam na szybkiego grzańca i coś do jedzenia.


Czym właściwie jest to miejsce? 'Znasz Ich' jest lokalem "z pomysłem". I to ciekawym - niemal (to ważne słowo, niemal) codziennie w kuchni goszczą inni kucharze, dzięki czemu w lokalu codziennie jest inne menu - i tak np. w ciągu tygodnia można spróbować sushi, steka, naleśników i wielu innych rzeczy.

(Dolna część lokalu - zdjęcie ze strony restauracji, link niżej)

    
Niestety - nasza wizyta była spontaniczna i wypadła w jednym z niewielu dni w miesiącu, kiedy kuchnia była zamknięta. Ale i to nie do końca - na poniedziałek przygotowano skrócone menu. Barszcz ukraiński (9zł) oraz kotleciki z pieczarek podawane z ryżem i sałatką (19 zł, a 22 zł jako zestaw).Nie mając zbyt dużego wybory zamówiliśmy. Do tego był też oczywiście grzaniec (11zł). Po zamówieniu zaczęliśmy eksplorować. Lokal składa się z dwóch poziomów - na parterze jest raczej kanapowo, przytulnie - mix trochę starego, trochę nowego. Na górze jest już bardziej restauracyjnie niż kawiarniano - stoliki, krzesła. Wszystko w raczej jasnych barwach. Na pochwałę zasługuje atmosfera w lokalu - zrelaksowana obsługa, przyjemna muzyka.

(Górna część lokalu - zdjęcie ze strony restauracji, link niżej)

Po kilku minutach dostaliśmy zupę - barszcz ukraiński. Bardzo smaczny - nieco słodkawy, Marija narzekała, że mógłby być trochę bardziej aromatyczny, np z grzybami, ale spokojnie - ona zawsze musi narzekać.


Czas na danie główne - kotleciki pieczarkowe z ryżem i sałatką. Tutaj lekkie rozczarowanie - było najwyżej średnio. Same kotleciki były całkiem poprawne - chrupiąca skórka, zachowawczy smak - bez szału. Sałatka dla odmiany byla odrobinę jałowa w smaku. Teraz kiedy sprawdziliśmy - wiemy, że trafiliśmy w dzień, kiedy kuchnia teoretycznie jest zamknięta, więc też nie będziemy surowi. Można zjeść lepiej, ale ostatecznie nie było źle. Krytycznym okiem spojrzymy kiedy wrócimy się zrecenzować ich w dzień gdy oficjalnie coś się dzieje.PLUSY:
+ciekawy wystrój
+miła atmosfera

MINUSY:
-bardzo przeciętne jedzenie w dni bez 'eventów'

PS. Byłbym zapomniał o grzańcu. A był bardzo dobry - zwykły, tradycyjny grzaniec. Ale czy najlepszy we Wrocławiu? To się okaże - wszak sezon dopiero się rozpoczyna.


ZNASZ ICH CAFE - BISTRO
Ludwika Rydygiera 25B
Znasz Ich Cafe Bistro Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share:

1 komentarze

  1. Chciałabym dodać od siebie, że muzyka w lokalu to jakby playlista żywcem wyjęta z mojego komputera. Mikromusic, Natalia Przybysz, Mela Koteluk. Warto będzie tak wrócić, choćby po to, by posłuchać ich jeszcze raz :D

    OdpowiedzUsuń