-->

Friends Bistro & Coffee Bar


Friendsi byli swego czasu moim ulubionym miejscem na wieczorny posiadówy przy dobrym jedzeniu. Później znalazłam kilka innych miejsc, jednak Friends Bistro & Bar zawsze wspominam z lekkim sentymentem.

Friends to mała restuarcja położona w samym centrum Wrocławia. Sukiennice, tuż obok Ratusza. Małe pomieszczenie jest urządzone bardzo przytulnie. Z sufitu zwisają dekoracyjne żarówki. Miękkie kanapy z prostymi stolikami, a latem bardzo przyjemny ogródek na zewnątrz -który notabene, zwiększa ilość miejsc siedzących w lokalu o połowę :D

W menu lokalu mamy do wyboru m.in. burgery, ciabatty, makaraony, sałatki. Bardzo ciekawe jest również menu lunchowe, które zmienia sią każdego dnia. Witryna z ciastami również kusi smakołykami.


Tego dnia decyduję się na burgera. Swego czasu zjadłam ich tutaj tuziny, tak bardzo mi smakowały. Wybieram swojego zdecydowanego faworyta wśród friendsowego menu, czyli burgera włoskiego (cena: 23 złote). W tej wersji dostaję 200 gram grillowanej wołowiny w pszennej bułce, ser mozzarella, suszone pomidory, sałatę, sos pesto i majonez.

Jaki jest ten burger?  Bułka chrupiąca, posypana sezamem. Spora ilość mięsa dobrze wysmażona - niestety nikt nie pyta jakie mięso lubię, na szczęście stopień wysmażenia zaserwowany przez kucharza jest dla mnie optymalny. Mozzarella i suszone pomidory to moja ulubiona kompozycja do burgera, więc tym bardziej nie mam zastrzeżeń. Całość świetnie uzupełnia lekko słodki sos pesto. Jest jednak coś co nie pasuje, i jest to sałata lodowa. Pamiętam, że jeszcze kilka miesięcy temu w tym burgerze podawano rukolę i ta opcja smakowała mi dużo bardziej. Poza tym do kompozycji włoskiej właśnie rukola byłaby idealna.

Burger podawany jest z porcją frytek. W tym wypadku grubo krojone ziemniaczki są miękkie w środku, jednak chrupiące z zewnątrz. 
Friends dalej pozostaje na mojej liście miłych miejsc na wieczorną przekąskę. Może ich burgery nie są idealne, jednak przyjemne wnętrze, miła obsługa i szerokie menu rekompensują drobne błędy.

PLUSY:
- przytulne wnętrze,
- menu lunchowe,
- duży wybór świeżych ciast.

MINUSY: 
- burgery nie zawsze idealne.FRIENDS BISTRO & COFFEE BAR
Sukiennice 3/4
Friends Bistro & Coffee Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato


Share:

0 komentarze