-->

Przed obiadem - Wystawa: Moda i kinoMusicie wiedzieć, że mamy na Widelcu jasny podział obowiązków...

To ja jestem tą, która mobilizuje ekipę do wyjazdów i poznania/smakowania świata (dla jasności: to są gastrowyjazdy :) ), Katarzynka natomiast jest tą, która dba o naszą kulturę i wyciąga nas w miasto - na koncerty i wystawy.

Nie będę więc ukrywać, że prowodyrem wyjścia na wystawę "Moda i kino. Kostiumy filmowe z kolekcji CeTa w Pawilonie Czterech Kopuł" była właśnie Katarzynka. Odwiedzona przez nas wystawa trwała od 17. września do 30. grudnia - zdążyliśmy więc w ostatniej chwili. Tym z Was, którym się nie udało przedstawiamy solidną porcję zdjęć prezentowanych strojów - mamy nadzieję, że zachęci Was do obejrzenia wystawy kolejnym razem.

Kostiumy z najbardziej znanych polskich filmów zrealizowanych w słynnej wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych, ich projekty, fragmenty scenografii oraz dokumentacja fotograficzna składają się na najnowszą wystawę czasową prezentowaną w Pawilonie Czterech Kopuł. Można tu obejrzeć stroje noszone przez m.in. Zbyszka Cybulskiego, Beatę Tyszkiewicz, Kalinę Jędrusik, Leona Niemczyka, Annę Dymną w takich filmach jak Popiół i diament, Rękopis znaleziony w Saragossie, Sami Swoi czy Lalka. Celem organizatorów jest przypomnienie wybitnych dzieł polskich projektantów i kostiumografów zaangażowanych w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu oraz ukazanie w nowym świetle niedocenionej i często pozostającej w cieniu dyscypliny artystycznej, jaką jest kostiumografia.

PAWILON CZTERECH KOPUŁ
MUZEUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
ODDZIAŁ MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU
Wystawowa 2Share:

0 komentarze