-->

Słodki Chłopak


Dojadając ostatni kawałek sernika z solonym karmelem i popcornem, który mi został w lodówce, opiszę Wam krótko miejsce, w którym od niedawna możecie na stałe spotkać chłopaków, którzy tworzą Słodkiego Chłopaka.

W piątkowy wieczór na zaproszenie chłopaków udaliśmy się na degustację. Pod tym enigmatycznym dość hasłem kryło się obżarstwo i rozpusta cukrowa z prawdziwego zdarzenia, a wszystko po to, żeby zaprezentować nowe, zimowe propozycje, które znajdą się w czasowej ofercie u Słodkiego Chłopaka. Dzisiejsza relacja opierać się będzie głównie na zdjęciach, bo słowami mogę nie oddać całości w odpowiedni sposób.
na zdjęciu: stały adres, pod którym od teraz spotkacie desery od Słodkiego Chłopaka, czyli ul. Kluczborska 25, Ołbin.


Mimo że okolica może się wydawać dość niedopasowana do oferty Słodkiego, po krótkiej rozmowie okazuje się, że była strzałem w dziesiątkę i bardzo się sprawdziła. Wnętrze przypomina mi trochę pokój mojej babci (no offense, w pozytywnym znaczeniu). Jest piękna komoda z szufladkami, mnóstwo doniczek z przeróżnymi roślinami, kwietniki na ścianach, suszone zioła, lampa z beżowym kloszem i tylko brakuje czerwonego dywanu :)

Podczas degustacji mieliśmy okazję skosztować kilku propozycji, w których dominowały serniki w różnej interpretacji, zatem byłam w serowym niebie. Niektóre z nich od razu przywoływały wspomnienia padającego śniegu, inne zaś dostarczały czystej radości z jedzenia pysznego ciasta. Wszystkie zaś były niezwykle smaczne w swej prostocie i to zdecydowanie je wyróżnia. Nie są to ciasta przekombinowane, ani składające się z kilkunastu warstw. Less is more i tego się trzymajmy.Wszystkie dostępne u Słodkiego Chłopaka ciasta kosztują 9 złotych za kawałek. Zarówno te, ze stałej oferty, jak i opisane poniżej. Najprawdopodobniej z poniżej listy nie zostaną wybrane wszystkie, ale z redaktorskiej przyzwoitości opowiem o każdym. Niech poleci Wam ślinka:
🍰Ciasto mocno czekoladowe z solonym karmelem i popcornem - dla wielbicieli pysznej, mlecznej czekolady, przełamanej odrobiną słonego karmelu zasłodzi Was niezwykle szybko, ale jest na to rada! Filiżanka dobrej czarnej herbaty i będzie idealnie :)
🍰Brownie z żurawiną - propozycja, która szczególnie przypadła do gustu Michałowi. Ciemna czekolada na lekko chrupiącym spodzie z dodatkiem żurawiny na długie zimowe wieczory.
🍰Tarta na piernikowym spodzie z konfiturą porzeczkową i serniczkiem (lekkim, jak chmurka) - to jest to ciasto, przy którym w głowie zaczyna Wam padać śnieg. Świetna świąteczna propozycja, z dobrze wywarzonym korzennym akcentem i odrobiną kwasoty z konfitury. Nic więcej, prócz kawy, tutaj nie trzeba.
🍰Sernik piernikowy - Połączenie, którego nigdy dotąd nie próbowałam. Piernikowy sernik, sernik piernikowy. Tak, sernik, ale cały piernikowy. Powtarzajcie to przy jedzeniu nieustannie. Propozycja  dla zdeklarowanych wielbicieli korzennych smaków. Będzie tego dużo.
🍰Tarta z białej czekolady, na czekoladowym spodzie z karmelizowaną gruszką - coś fantastycznego. Spodziewacie się mocno słodkiego ciasta, aż tu nagle gruszka wchodzi ze swoją soczystością i teksturą. Bam! Już po mnie - świetne.
🍰Sernik z białą czekoladą i malinami. Doskonały sernik nowojorski ze schowanymi wewnątrz malinami i górną warstwą z białej czekolady. Niby bardzo słodki, a jednak w punkt, dzięki malinom.
🍰Sernik czekoladowy z wiśniami. Tu swoje siły łączą dwa obozy - wielbiciele czekolady i fani sernika nie muszą się już spierać, bo osiągnięto kompromis.
🍰Sernik z solonym karmelem i popcornem. Cudownie nawilżony i pulchny sernik. Najlepsza (moim zdaniem) propozycja wieczoru. Tak dobra, że zakupiłam jeszcze kawałeczek na później i stawiając tu kropkę dojadam właśnie ostatni kęs.


Oprócz ciast można tam również znaleźć drożdżówki i wytrawne bajgle, a także pyszną kawę i herbatę. Element wystroju stanowi znany Wam choćby z Gastronocek wózeczek, który dzielnie dostarczał pyszne wypieki na zloty gastro we Wrocławiu, a w tle nasze oko cieszy Julia Child, która ze znaną sobie pasją i charyzmą, przygotowuje cuda w swojej słynnej kuchni. Wrocław potrzebuje dobrych ciast i właśnie dostaliśmy w prezencie kolejne świetne miejsce. Ja wyszłam z trzema kawałkami zakupionymi jeszcze na później. Dobrego ciasta nigdy dość i warto po nie jechać na Ołbin.

SŁODKI CHŁOPAK
ul. Kluczborska 25, Wrocław

Share:

0 komentarze