-->

Etno Cafe Okrąglak

Bardzo lubię jak "stare wraca do łask". Jeśli towarzyszy temu również ciekawy pomysł, to lubię to jeszcze bardziej.W starym Okrąglaku, przy placu Kościuszki powstała nowa kawiarnia. Okrąglak, który w swojej historii gościł już kiosk ruchu, małą księgarnię, podobno kiedyś była tu też kawiarenka. Teraz mamy kawiarnię z prawdziwego zdarzenia. Kawiarnia nietuzinkowa, bo pod szyldem Etno Cafe, które jest palarnią kawy znajdującą się również we Wrocławiu. Etno Cafe wypala ziarna arabici, sprowadzane głownie z Etiopii - ojczyzny kawy.W Okrąglaku znalazło się miejsce na kilka stolików, pijąc kawę można przyglądać się jednej z bardziej ruchliwych ulic centrum Wrocławia. Również na zewnątrz ustawiono kilka stolików dla klientów. Wystrój lokalu jest dosyć skromny, drewniany, jednak z pomysłem. Wszystkie drewniane elementy zostały wykonane przez Domową Stolarnię (o czym poinformowała mnie baristka Kasia :D)


Przy mojej pierwszej wizycie w młynku ekspresu znajdowały się ziarna Etiopii Yirgacheffe. Przy drugiej moją kawę zaparzono na ziarniach brazylijskich. Tutaj bariści zdecydowanie wiedzą, co robią. O każdych ziarnach potrafili opowiedzieć mi kilka słów, zaproponować kawę, która wydobędzie jak najwięcej aromatu z ziaren. Wszystkie serwowane kawy można też zabrać do domu w wersji paczkowanej.


Na każdym kubeczku z kawą ma coś do powiedzenia sam Okrąglak. A co!


Jednak menu Okrąglaka to nie tylko kawa. Na śniadanie proponują bułkę w zawrotnej cenie 6,50zł. Do wyboru wersja mięsna (to ta z czerwonym sznureczkiem) lub wege (tutaj sznureczek zielony). Śniadanie typowo domowe i przede wszystkim niedrogie - stało się moim ulubionym w ostatnim tygodniu. Na początku tygodnia królowała wersja z kremem z pomidorów bodajże, pod koniec można było się polisić bułą z kremem z szparagów - sezonowo i zdrowo! Z wersji szparagowej usunęłabym jedynie zielony pieprz, bo nieprzyjemnie smakuje po rozgryzieniu. Poza tym pycha!


Nie mogło się też odbyć bez deseru. Na sam widok łakoci, które można nabyć w Okrąglaku cieknie ślinka. Przy mojej ostatniej wizycie miałam okazję być świadkiem dostawy ciast - tak, ciasta w Etno Cafe przywożone są codziennie świeże. Nie usłyszałam nazwy cukierni, z której są dostarczane, ale bardzo podobał mi się fakt, że pani, która łakocie przywiozła chętnie opowiadała o nich zainteresowanym klientom Okrąglaka (nie przeszkadzał jej w tym fakt, że zaparkowała na awaryjnych światłach w niedozwolonym miejscu - w Okrąglaku wszystko widać :P). Także po pracy wróciłam, by zabrać ze sobą bezę do domu. Tak jak się spodziewałam - była pyszna. Smaczne owoce, delikatna, chrupiąca beza i słodki krem. Za taką słodkość zapłaciłam 9,50zł.


Zastanawiacie się jeszcze, czy warto tam wpaść? Warto!
Obsługa jest bardzo szczera, informuje klientów, gdy ciasta są z poprzedniego dnia i oferuje zniżkę na ich zakup, gdyby ktoś się jednak zdecydował. Warto też zwrócić uwagę, że  w okolicy jest jeszcze kilka innych kawiarni (znana sieciówka na rogu, kilka większych kawiarni po drodze do Rynku i dwie galerie handlowe w pobliżu), wydaje mi się jednak, że w Okrąglaku jest najtaniej (za dużą latte zapłaciłam 10,50zł), a oferowane jedzenie jest świeże i smaczne.


PLUSY:
- przyjemna obsługa,
- kawa w własnej palarni,
- codziennie świeże ciasta i kanapki,
- konkurencyjne ceny

MINUSY:
- mało miejsc siedzących,
- ogródek przy ruchliwej ulicy

ETNO CAFE OKRĄGLAK
plac Kościuszki

Share:

1 komentarze

  1. Wybieram się tam od dłuższego czasu, ale jakoś ciągle nie mam okazji albo czasu wstąpić.
    Bezpośrednio przed kawiarnią był tam chyba jeszcze sklepik z wyrobami tytoniowymi.

    OdpowiedzUsuń