-->

Margherita. I Basta!

Czasami przychodzi taki czas, że masz ochotę tylko na wykwitną pizzę, prosto z rąk wybitnego Włocha, a nie na sieciówkę, która może i nie zawodzi, ale.. no właśnie jej wadą jest to, że nawet spodziewasz się, że będzie poniżej oczekiwań. Otóż dla nas ta sobota nie miała być zwykła. Nie dość, że był to pierwszy wolny i gorący weekend majowy, to jeszcze wszystkie znaki na ziemi mówiły nam, że wreszcie należy iść do Margherity. 

Pizzeria jest malutka, co jednak nie przeszkadza jej być bardzo klimatyczną.
Obsługa doskonale odnajduje się w tym przytulnie ciasnym anturażu I angażuje głodnych klientów do pomocy przy obsłudze zamówień. Już dawno nie byliśmy w lokalu, w którym obsługa byłaby tak rewelacyjna. Lokal urzeka nie tylko smakiem pizzy (o tym za chwilkę), ale także właśnie atmosferą. Dopiero po chwili zorientowaliśmy się, że z głośników płynie prawdziwe włoskie radio! Czego chcieć więcej!

W menu znajdziemy oczywiście tradycyjną Margheritę, ale nie zabraknie też propozycji bogatszych, (Fungi e cotto czy Camilla) aż po wspaniałą pizzę Caprese. Musicie koniecznie przygotować pieniądze na jedną pizzę na osobę (od 17zł do 28/30zł). Nie dzielimy się (bo jest za dobra)! No chyba, że w grę wchodzi handel wymienny.

No to jak jest z tym plackiem pizzy? Jest wspaniały, szlachetny, chrupiący, ciągnący się, aromatyczny i kończy się za szybko. Jeśli jesteś amatorem grubej pan pizzy, to raczej Ci się nie spodoba. Ciasto jest IDEALNIE cieniutkie, w smaku doskonałe, akurat wypieczone. My zamówiliśmy właśnie pozycję nr 1, czyli Margheritę i Caprese, która zaskoczyła nie tylko swoim wyglądem (aż szkoda jeść!), ale i smakiem. Co jest ogromnym atutem tego miejsca, i zdobyło nasze serca jeszcze zanim tam przyszliśmy, to fakt braku ketchupu, sosu czosnkowego czy BBQ, jako dodatku. Tam pizzę je się, jak we Włoszech, czyli polewając oliwą z oliwek w wersji klasycznej lub z zanurzoną weń ostrą papryczką. I Basta!

Podsumowując: Przygotujcie się na prawdziwe włoskie doznania w samym środku Wrocławia. To miejsce trzeba koniecznie odwiedzić, zamówić pizzę, zjeść ją zbyt łapczywie i szybko uciekać, żeby kolejni mogli doświadczyć nirvany jedząc to cudo.

PLUSY:
* wspaniała obsługa!
* atmosfera w lokalu
* pyszne dania
* szybkość obsługi
* nieszablonowe nazewnictwo w menu. Nie znajdziecie to pizzy Hawajskiej. Tutaj jest Esotica!
MINUSY:
* lokal jest bardzo mały..
* .. tak mały, że nie ma miejsca nawet na toaletę…
* ..ale to w sumie nieszkodzi :)

MARGHERITA
ul. Krupnicza 10

Facebook
|
WWW
 
Pizzeria Margherita Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share:

0 komentarze