-->

Chleb i Wino (Toruń)


Tak się złożyło, że ostatni rok to dla mnie mnóstwo wyjazdów...
... zarówno tych prywatnych, jak i służbowych (Google Maps twierdzi, że od marca przejechałam już ponad 15 tysięcy kilometrów samochodem - dla jasności: nie pracuję jako kierowca tira :) ). Na wszystkich wyjazdach moją największą radością jest oczywiście uprawianie gastroturystyki. Często proszę Was o rekomendacje, gdzie zjeść dobrze w  danym mieście. Przy wyjeździe do Torunia, było podobnie:  

Post udostępniony przez Z widelcem po Wrocławiu (@zwidelcempowroclawiu)

A skoro polecacie, to ja Wam ufam i próbuję. Co wychodzi z tych rekomendacji? Jak na razie jeszcze się nie sparzyłam i wszystko co testuję jest pyszne - dzięki Widelczyki! Przede mną jeszcze kilka wyjazdów w najbliższym czasie (ostatnio Praga, teraz Lwów, później Trójmiasto... co dalej się zobaczy), więc dalej będę chętnie korzystać z Waszych "polecajek".

Za Waszym poleceniem więc trafiam w Toruniu do restauracji Chleb i Wino. Centrum Torunia, Stare Miasto, z widokiem na Ratusz Miejski. Świetna lokalizacja, a że trafiamy do lokalu w bardzo przyjemny dzień (+ towarzyszy nam psiak) to wybieramy miejsca na ogródku. W menu mamy kuchnię przede wszystkim włoską: pizza, makarony, bruschetta, krem pomidorowy. Jest jednak również akcent "ogólnoeuropejski" w postaci dań głównych - policzków, polędwiczek wieprzowych, piersi z kurczaka - można by powiedzieć: klasyk!Na start wybieramy zupy. Krem z pomidorów podawany z grzanką (8.90zł) okazuje się przepyszny. Gęsty, aromatyczny, a przy tym delikatnie słodki. Zupa gulaszowa (12,90zł) natomiast świetnie spisała się w zastępstwie żurku (Monika od rana prosiła, by zabrać ją na żurek, sorry! nie można mieć wszystkiego!)

Do zup podawane jest wypiekane na miejscu pieczywo z oliwkami. Świeże i bardzo smaczne - świetnie nadaje się jako przegryzka do bardzo sytych zup.

W tym miejscu chce wspomnieć o obsłudze - bardzo sprawnej (trzy talerze niesione w jednej ręce - brawo!), troskliwej (zaproponowano wodę dla psa), a przy tym nie nachalnej.Mówiąc szczerze to na tych zupach powinnyśmy skończyć - duże syte porcje zupy w zupełności nas nasyciły. Zdążyłyśmy jednak zamówić już dania główne, więc nie pozostało nam nic innego niż się z nimi zmierzyć.Tagliatelle z kurczakiem w sosie śmietanowo-truflowym (19,90zł) trzeba przyznać, ze nie prezentowało się na talerzu zbyt zachęcająco. Makaron tagliatelle, z dużą ilością pokrojonej piersi z kurczaka, tonący w sosie. Na szczęście nadrabiał smakiem! Świetnie doprawiony, a przy tym bardzo delikatny. Trochę lepiej od niego prezentowały się gnocchi ze szpinakiem i pomidorami suszonymi w sosie śmietanowym (19,90zł), i jak dla mnie były też lepszą kompozycją smakową, bardziej wyrazistą. Oba makarony jak najbardziej na plus!W ramach podsumowania i by nie rozpisywać się dalej: chciałabym takie jedzenie, w takiej lokalizacji, w takiej cenie, z taką obsługą we Wrocławiu!

Jeżeli będziecie mieć przyjemność zwiedzać Miasto Kopernika - koniecznie zatrzymajcie się w Chleb i Wino na coś pysznego!

Przy okazji zapraszamy Was do nowo powstającej grupy: Gastroturystyka - będzie to miejsce, dgzie będziemy się dzielić naszymi odkryciami, jak i fuckapami, na które lepiej uwazać. 
Będzie to też miejsce, gdzie będziemy na bieżąco wrzucać, co zjedliśmy dobrego (lub nie :P), nie wszystko znajdzie się na blogu w ramach obszernej relacji, a szkoda, żeby uciekło.
Grupa ma charakter gastronomiczno-podróżniczy, doniesienia z Wrocławia, Polski, Europy i świata mile widziane. Zjadłeś coś pysznego? Podziel się tym z nami na grupie!

CHLEB I WINO
Rynek Staromiejski 22, Toruń
Chleb i Wino Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share:

0 komentarze