-->

GoodTimes


Kto wie, gdzie jest GoodTimes, o którym mam zamiar Wam napisać, ręka do góry! Ja przechodzę tamtędy codziennie.
Każdego dnia mam taką samą trasę i dopóki pewnego dnia nie dostaliśmy tam miłego zaproszenia, to zupełnie nie wiedziałabym o istnieniu tego miejsca. A szkoda, bo zaraz Wam powiem czemu jednak warto wiedzieć, że są.
GoodTimes mieści się przy ul. Świętego Mikołaja 63 po drugiej stronie Nicolas Business Center (na dole jest Korba, o której pisaliśmy tutaj KLIK!) i kiedy się już o nich wie, to rzeczywiście człowiek orientuje się, że tam jest miejsce, gdzie można coś zjeść. GT jest odpowiednio oznaczone, bo przecież jest duże logo i wystający ze ściany semafor, jest potykacz na chodniku, są naklejki w oknach i jest zapach świeżego pieczywa rozchodzący się rano, a mimo to nie potrafiłam tego dostrzec. Czas to zmienić!
GoodTimes przy ul. Świętego Mikołaja 63 widziane z drugiej strony ulicy.
Na zdjęciu: w lewym rogu zdjęcie menu lunchowego aktualnego na dzień wizyty, także po najświeższą ofertę dnia odsyłam na profil fejsbukowy GoodTime - link na dole artykułu.

GoodTimes oferuje śniadania na wynos (słodkie bułeczki, kanapki), śniadania na miejscu (jajecznica, jajka sadzone na bekonie, frankfurterki) i lunche (codziennie nowa oferta regularnie publikowana na ich profilu na FB). 

Jeśli macie ochotę zjeść na miejscu ciepłe śniadanie - przygotowana jest oferta zestawów śniadaniowych (każdy za 9,90 PLN):

1. Jajko sadzone na kromce chleba z boczkiem + kawa zbożowa
2. Jajecznica classic + pieczywo + masło + kawa zbożowa
3. Mała bułka wege lub mięsna + drożdżówka + kawa zbożowa
lub
4. Jajecznica klasyczna z pieczywem i masłem (9 PLN)*
5. Jajko sadzone na bekonie (2 jajka, 2 plastry boczku + pieczywo i masło) (9 PLN)
6. Frankfurterki (3 frankfurterki, pieczywo, masło, musztarda, ketchup) (12,50 PLN)
* do jajecznicy za 1,50 PLN można dobra dodatek: szynkę, boczek, pomidora, cebulę lub szczypiorek 

Na śniadanie w GoodTimes wybraliśmy się przed wyjazdem do Pragi, więc widelcowe brzuchy zapragnęły ciepłej jajecznicy na drogę, co też uczyniliśmy i zamówiliśmy z cebulką oraz z szynką. Jajecznica była przygotowana od razu, niemal na naszych oczach i dość szybko podana (na zdjęciu poniżej opcja z cebulką). Była smaczna i był to dobry wybór przed podróżą, bo porcja wystarczyła mi na kilka godzin drogi i nie byłam szybko głodna. Pieczywo świeżutkie i wypieczonego tego samego ranka przyjemnie uzupełniało jajecznicę, która smakowała dokładnie jak wspomnienie niedzielnego śniadania od mamy. Nie było instagramowo piękne, ani nie wywracało kubków smakowych na lewą stronę z zachwytu - ale nie o to tutaj idzie przecież. 
Jesteś głodny i chcesz zjeść ciepłe, smaczne śniadanie, dokładnie takie, jak w domu, ale niestety musisz być od rana w robocie? Idź do GoodTimes!
Na zdjęciu: Kanapki przygotowywane codziennie świeże na miejscu (max. 11PLN/ szt) i jajecznica z cebulką (9 PLN + 1,50 PLN)
Poza zestawami na śniadanie możecie także zakupić kanapkę (mięsną, szefa lub wegetariańską), bajgla i/lub słodkie bułeczki z różnymi nadzieniami. I tutaj STOP - zatrzymajmy się na chwilkę. W GoodTimes codziennie od 3 rano Pan Henio przychodzi do pracy, wyrabia ciasto drożdżowe i wypieka zarówno te słodkie pyszności, jak i pieczywo do kanapek, śniadań, a czasami na zamówienie także cały chleb. Te drożdżówki i rogale to jest coś tak pysznego, że ciężko powiedzieć mi na ich temat większy komplement. Ciasto jest sprężyste, lekko wilgotne, ciężkie od drożdży, wspaniale przyprawione i doskonale wyrośnięte. Te bułeczki kosztują tylko 4,00 zł a naprawdę są tak wspaniałe, że niejedna piekarnia powinna się wstydzić za te papierowe buły, które sprzedaje.

Kanapki są sprzedawane w całości, ale możemy też poprosić tylko o połowę (wtedy cena też jest połowę niższa). Mamy trzy opcje do wyboru (dwie mięsne i jedną wege). My próbowaliśmy z szynką parmeńską i wegetariańską. Pieczywo jest świeżutkie i wypiekane na miejscu, a kanapka jest sycąca i odpowiedniej wielkości - na poranny głód śmiało starcza połowa. Dodatki są proste (sałata, ogórek, pomidor, wędlina lub twarożek), ale mimo niewyszukanego składu to wystarcza, żeby śniadanie było udane i bardzo dobre. Pyszne śniadanie = udany cały dzień w pracy!
Na zdjęciu: Drożdżówki i rogaliki wypiekane codziennie na miejscu przez Pana Henia :) Cena: 4 PLN
W GoodTimes zjemy nie tylko śniadanie, ale także lunch w przerwie od pracy. Przedział cenowy lunchy nie jest jakiś szalony, bo za 19zł macie zestaw lunchowy zupa+drugie danie, a jeśli chcecie tylko jedno danie za zupę zapłacicie 6 zł, a za drugie danie 14zł-17zł. Od połowy października GoodTimes poszerzyło ofertę i teraz możemy wybierać spośród 5 różnych dań głównych (w tym jedno zawsze wegetariańskie). Do każdego zakupionego zestawu lunchowego dostajemy w cenie jeszcze słodką przekąskę na podwieczorek. Spoko, nie?
Czy dania lunchowe są wyszukane i urzekają kompozycją i pomysłem? Myślę, że nie o to chodzi. W GoodTimes stawiają na sprawdzone przepisy polskiej kuchni tradycyjnej, ale oczywiście obce nam kulturowo smaki też się pojawiają, niemniej wielbiciele smaków domowych z pewnością docenią ofertę i menu w tym zakresie.
Na zdjęciu: ciasta własnego wypieku, które także w GoodTimes są dostępne codziennie.
Poranna wizyta w GoodTimes była bardzo dobrym pomysłem i cieszę się, że już znam to miejsce, bo w okolicach pl. Jana Pawła/ Świętego Mikołaja i tych rejonów rynku nie ma lepszego śniadania. Specjalne podziękowania należą się mojemu mężowi, który w ramach zaangażowania w pisanie relacji kilka razy specjalnie zaspał do pracy, żeby nie zjeść śniadania w domu i posiłkował się ofertą w GoodTimes :P Dzięki temu relacja jest bogatsza o dodatkowe informacje i opinie!
W tym miejscu jednak muszę wspomnieć o jednej sugestii, jaką mam po wizycie. Spróbowałabym popracować nad podawaną kawą, bo nie była smaczna, a super byłoby mieć jedno miejsce, w którym mamy śniadanie i dobrą kawę za jednym zamachem. Jak widać na załączonym zdjęciu niżej narazie  po kawę chodzimy gdzie indziej, bo tam nam po prostu smakuje i super uzupełnia poranne zaspanie. 

GoodTimes - serdeczne podziękowania za zaproszenie i zwrócenie na Was naszej uwagi. Na pewno będziemy wracać po pyszne śniadania, a jeśli zmieni się kawka, to i po full opcję na poranne rozbudzenie :) 
Na zdjęciu: Połowa kanapki z szynką parmeńską (ok. 5 PLN) i rogal z makiem (4,50 PLN)

GOODTIMES
ul. Świętego Mikołaja 63
Wrocław

Share:

0 komentarze