-->

Specjały Nadodrza - intro

Aura nie dopisuje, sezon na foodtrucki już zdecydowanie się skończył.
Nie znaczy to jednak, że w tym roku nie będzie już okazji do próbowania dobrego jedzenia i poznawania nowych pysznych miejsc...


Już niedługo kolejna edycja można powiedzieć "festiwalu", który ma za zadanie promować gastronomię Nadodrza - a jest co! Dzielnica ta rozwija się coraz prężniej, przy tym wszystkim zachowując swój urok i niepowtarzalny charakter. Nie znajdziemy tutaj sieciówkowych lokali, królują tu natomiast rzemieślnicze pizzerie, bistra oraz małe lokale rzemieślnicze zlokalizowane w parterach XIXwiecznych kamienic. 

Ale... wracając do jedzenia! Już 18 i 19 listopada spróbować będziemy mogli 20 przekąsek przygotowanych przez nadodrzańskich szefów kuchni. A to wszystko dzięki wydarzeniu Specjały Nadodrza (które objęliśmy patronatem - co nas bardzo cieszy!)

Współczesna kuchnia nadodrzańska, tak jak i wrocławska nie jest łatwa do zdefiniowania. Jest to mieszanka różnych smaków i aromatów przywiezionych do Wrocławia przez jego nowych mieszkańców. Kuchnia nadodrzańska to kuchnia osób, które tu mieszkają, pracują i gotują, dlatego też oprócz pierogów ruskich, lanych klusek ziemniaczanych czy wrocławskiej knyszy będzie można spróbować krewetek po australijsku, niemieckiego wursta, włoskich, smażonych oliwek i meksykańskich nachosów. Potrawy, które zostały przygotowane na Specjały Nadodrza, mają oddawać wyjątkowy charakter tego rzemieślniczo-artystycznego osiedla i łączyć tradycyjną kuchnię z nowoczesnym akcentem.

Zasada jest prosta: każde miejsce przygotowało specjalny zestaw (najczęściej przekąska+napój) do nabycia w cenie 10zł. Dla największych łakomczuchów, którzy w weekend ZJEDZĄ WSZYSTKO (a przynajmniej spróbują 6 różnych przekąsek) Specjały Nadodrza przygotowały konkurs, w którym do wygrania są vouchery do wykorzystania w punktach na Nadodrzu.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie tutaj!

Poniżej natomiast lista wszystkich 20stu Specjałów Nadodrza - spróbujecie ich wszystkich?Wszystkie smakowite punkty umieściliśmy dla Was na mapce - korzystajcie i nie zabłądźcie! :)

Share:

0 komentarze