-->

Przed obiadem - Wystawa: Świat Tytusa, Romka i A'Tomka

Bardzo lubię odwiedzać wystawy czasowe, które są wyjątkowe i pokazują na przykład archiwalne materiały lub wcześniej nigdzie nie pokazywane 'smaczki' dla wielbicieli wybranego tematu.
Zazwyczaj tego typu wystawy przyciągały mnie znanymi nazwiskami, takimi jak: Salvador Dali, Andy Warhol, Pablo Picasso, Francisco Goya i dawały szansę zobaczyć dzieła wielkich artystów. Tym razem jednak w Centrum Historii Zajezdnia zainteresowałam się wystawą komiksu - Świat Tytusa, Romka i A'Tomka. Papcia Chmiela - Instytut Wszechzbytków Profesora Talenta.

Wielbiciele komiksu i twórczości Papcia Chmiela będą na pewno zadowoleni z wystawy, która daje możliwość odświeżenia wspomnień z dzieciństwa - możemy zasiąść w wannie, z której płynie lemoniada "Mandarynka" (znak, że zbliżamy się do ery kapitalizmu ;)) lub obejść z każdej strony i wsiąść do Wkrętacza (o mocy 20.000 kretów mechanicznych). Myślę, że niejeden raz zaśmiejecie się pod nosem czytając umieszczone na wystawie komiksy, a humorystyczne opisy każdego z bohaterów przypomną Wam chwile spędzone w dzieciństwie z figlarnym Tytusem :)

Na ścianach powieszono fragmenty kilkunastu ksiąg z przygodami tytułowej trójki bohaterów, dzięki czemu Ci, którzy nie znają tego komiksu w mig zapoznają się z konwencją i humorem Papcia Chmiela, a w ramach samej ekspozycji nie zabraknie też gier i zabaw, w których mogą uczestniczyć zarówno najmłodsi zwiedzający, jak i ich rodzice czy dziadkowie. Przed wejściem możemy pobrać książeczkę, dzięki której rozwiążemy zagadkę i hasło towarzyszące wystawie. Odgadnięcie hasła to gwarantowana naklejka przy wyjściu! :)

Wystawa jest dostępna do zwiedzania w terminie 06.12.2018 - 25.03.2018 w Centrum Historii Zajezdnia. Wstęp wolny!CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA
ul.Grabiszyńska 184
53-235 Wrocław


Share:

0 komentarze