-->

LUNCH24.com - jedzenie w dowozie we Wrocławiu


We Wrocławiu obecnie jest kilku dostawców, którzy obok LUNCH24.com dostarczają nam jedzenie z naszych ulubionych lokali gastronomicznych.
Już nie tylko w czasie lunchu w pracy, ale również popołudniami czy w weekendy.

Co tak naprawdę można w dowozie porównywać? 
🈳zasięg dowozu - jakie lokale dostarczają pod nasz adres
🈳ofertę dostępnych lokali - a ta zwykle różni się u poszczególnych dostawców
🈳ceny jedzenia - każdy dostawca oferuje swoje warunki współpracy restauracjom, co zwiększa lub zmniejsza kwotę, jaką my ponosimy za danie
🈳ceny dowozu - dostawa jest inaczej płatna, w zależności od dostawcy. Jedni oferują stałą stawkę, a inni progresywną, która maleje w miarę większego zamówienia
🈳dla bardziej wymagających - funkcjonalność strony/aplikacji do zamówień i dodatkowe funkcje (np. monitorowanie dostawcy na mapce, dodatkowe powiadomienia SMS o statusie zamówienia itp.)


Przez ostatnie cztery tygodnie mogliście z nami uczestniczyć w naszym projekcie #orientalnaśroda, dzięki któremu sprawdzałyśmy ofertę kuchni azjatyckiej i indyjskiej w dostawie z LUNCH24.com. Byłam ciekawa, jak to będzie wyglądało, szczególnie, że w chwili, kiedy wszystkie dostępne pod moim adresem lokale były dostępne, miałam do wyboru 15 miejsc serwujących taką kuchnię.
Fakt, że ja i Michał jesteśmy wegetarianami nieco zawężał nam ofertę, ale wciąż nasze ulubione miejsca takie, jak Panda Ramen czy Mango Mama, a od teraz także Thali, były dostępne i zawsze miały dla nas coś pysznego do zaoferowania.
Mango Mama
Sushi Corner
Wiecie, że mamy z Magdą różne gusta i smaki, a w dodatku jedna jest wszystkożerna (oprócz surowych pomidorów i buraków) a druga roślinożerna, więc zapowiadało się ciekawie.
Nasze wybory padły na:
Thali i PandaRamen, Sushi Corner i Woo Thai Restaurant, Mango Mama i 77 Sushi oraz Sushi TU i Panda Ramen po raz drugi (czasem nie da się inaczej, kiedy jest potrzeba na ramen!)

Jak poszło?
Praktycznie wszystkie zamówienia dotarły do nas w estymowanym na początku czasie. Jeśli pojawiały się jakieś problemy, zawsze można skorzystać z czatu z konsultantem, który jest dostępny, aby pomóc i pośredniczyć w kontakcie z lokalem. Co prawda nie zawsze udawało się dostać zamówienie w czasie 45 minut, ale jedzenie, które miało być ciepłe po dostarczeniu, zawsze takie docierało.
Notyfikacje SMSem o zmianie statusu zamówienia poniekąd zdejmują z nas konieczność odświeżania strony.
Bardzo przydatna jest funkcja monitorowania na mapie lokalizacji kuriera. Można w tym czasie na przykład spokojnie wyjść z psem, bez obaw, że kurier pocałuje klamkę i zawróci z zamówieniem do lokalu.
Samo składanie zamówienia też jest bardzo proste, a jak to wygląda w praktyce, Magda pisała już spory kawałek czasu temu o tutaj: KLIK!
Panda Ramen

Sushi TU
A jak wyglądało jedzenie po dotarciu?
Dzięki niezłemu zapakowaniu po stronie restauracji, wszystko zawsze docierało całe. W przypadku zupy z Sushi Corner było troszkę rozlanego płynu, ale zupa była w papierowym pudełeczku, podwójnie zawinięta w folię aluminiową, więc i tak straty były zminimalizowane. Ponownie Sushi Corner skradł moje serce, kiedy w torbie z zamówieniem znalazłam pałeczki dla początkujących! Na początku nie skumałam co to, ale bardzo szybko mi na Instagramie uświadomiliście :)

Co tak naprawdę mi w dostawie przeszkadza, to ilość plastiku*! Niestety wciąż większość dań jest podwójnie opakowana (miseczka z plastiku + folia zgrzewana na ciepło, jako wieczko + plastikowe sztućce), choć muszę tu wyróżnić Mango Mama, które dostarczyło kilka dań w opakowaniach papierowych/aluminiowych z drewnianymi sztućcami. Brawo!

*sam problem plastiku nie ma większego związku z samym dostawcą, ale być może restauracje mogłyby poszukać alternatyw, a nie wiedzą, że jest na to zapotrzebowanie u klientów. Jesteśmy coraz bardziej świadomi! Pamiętajcie, baby steps!


Słowem podsumowania
#Orientalnaśroda to było bardzo ciekawe doświadczenie, dlatego bardzo dziękujemy LUNCH24.com za możliwość jego realizacji. Pizzę możemy odmieniać przez wszystkie przypadki i tego nigdy we Wrocławiu nie zabraknie. Burgerów też jest dość sporo i często mają własną dostawę, także można też spokojnie zaspokoić swoje zachcianki. Kuchnia indyjska i azjatycka zwykle sprawiała mi więcej kłopotu, bo co by tu zamówić? Na sushi nie zawsze jest ochota (albo możliwość z braku opcji wege), dlatego uważam, że wyszło całkiem nieźle.

Pamiętajcie, że do końca marca LUNCH24.com ma obecnie darmową dostawę, a na stałe obowiązuje już brak minimalnej kwoty zamówienia! A Wy jakie macie doświadczenia z jedzeniem w dostawie przez pośrednika?


Podoba Ci się ten tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u

Zjadłeś coś dobrego? Ugotowałeś z naszego przepisu? Zostaw po sobie ślad - chętnie to zobaczymy! Nasze oficjalne hashtagi – #zwidelcempowroclawiu #jemwewro

Jesteś restauratorem? Nie byliśmy jeszcze u Ciebie? Napisz do nas na zwidelcempowroclawiu@gmail.com

Share:

0 komentarze